cevap: genital siğil

ben penisimdeki ufak kabarcık şeklindeki şeyler için doktora gittim ve ufak siğiller oldugunu söyledi cinsel yolla bulaşıyomuş ancak benim hiç cinsel ilişkim veya temasım olmadı başka bişey olamaz mı?

cevap:

Lezyonu görmeden tanının yanlış olup olmadığı hakkında karar verilemez. Genital siğiller cinsel ilişkiye girilmeden de bulaşabilir.

eğer lezyonların genital siğil olduğu konusunda şüpheniz varsa bir dermatologtan yardım alabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

1 yorum

  1. bundan 1 yıl önce aprı batma gibi şikayetlerler jinekolağa gittim. o da beni bir dermotolağa yönlendirdi ve genital siğillerim olduğunu öğrendim. doktor bana bu hastalığın cinsel yolla bulaştığını söyledi. ama benim daha önce hiç cinsel birlikteliğim olmadı. öğrendiğime göre nadirende olsa ikincil yollarla da bulaşabiliyormuş. doktor bana virüsün hiç bir zaman yok edilemediği konusunda hiçbir bilgi vermedi. ama bir iki yıl uğraşabilirsiniz dedi. benim asıl sormak istediğim bu virüslerden tam olarak kurtulabilirmiyim. bekarım ve etrafımdan evlilik konusunda çok baskı görüyorum. ama bu hastalık varkendende kimseyle evelenemem. hem başkasına geçirme gibi bir riski göze alamam hemde birincil bulaşma şeklini göz önüne alırsak bu durumu eşime açıklayabileceğimi sanmıyorum. bana inanmayabilir. bu hastalıktan kurtulup evlenebilir miyim?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.