cevap: gece terlemesi

doktor oneri

Eşim 45 yaşında.30 senedir alkol ve sigara kullanıyor. Hemen hemen her akşam normalden  fazla alkol alıyor. 3 gündür alkol ve sigara içmiyor.İkisini birden bırakmak için mücadele  ediyor.. Gece terlemesi daha önceden nadiren oluyordu. Ama bir kaç akşamdan beri gece terlemeleri aşırı  derecede oluyor.

cevap:

alkol ve sigara kullanımı uzun vadede özellikle akciğer ve karaciğer olmak üzere bir çok organ üzerine etkilidir. Gece terlemeleri ise genelde akciğer hastalarında karşılaştığımız problemdir. Biraz da yaş dolayısıyla eşinize tam teşekküllü hastanede check up yaptırmasını öneririm. Böylece herhangi bir kalp, akciğer veya sistemik rahatsızlığı olup olmadığı hakkında fikir edinebilirsiniz.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.