cevap: fleksıbl üreteropyeloskopi

böbrekteki 8mm tas sebebiyle (tas böbrek dısına cikmis) fleksıbl üreteropyeloskopi uygulsması gecirdim DJ kateter denilen borucuk vicuudumda kaldi dun taburcu oldum fakat agrı sızım var hala tuvalet ihtiyacimi yaptigimda 5 dk sanncı krizi giriyo bu agrılar nekadar surecek acaba gecmesi uzun surecek mi?

cevap:

ağrılarınızın bir süre (kişiden kişiye değişir… 3-5 gün) devam etmesi normaldir çünkü dokuların onarımı ve hücrelerin toparlaması vakit alacaktır. Doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanmaya devam edin… Sıkıntınız 1 hafta 10 günden fazla sürecek olursa o zaman doktorunuza (ameliyatınızı yapan doktor) direk müracaat edin…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.