cevap: eşim ve tartışmamız

eşimle cok tartışıyoruz. eşim cok titiz  ve herşeyin hemen yapılmasını istiyor. kendisine gecmişte yapılan haksızlıkları hic unutamıyor. 23 senelik evliyiz. tartışmamız hic eksik olmuyor. bu durum dan kızımızda etkileniyor. ben de tam tersi tartışmaları unutan hayatı toz pembe gören biriyim. bunlara nazaran sesime hakim olamıyorum ben konuşurken karşımdaki insan beni bagırıyor zannediyor. kendimi kimseye ifade edemiyorum. kafama taktıgım olaylarıda kendi icimde saklıyorum. çevremdeki insanlarda rahatsız.
acaba benim pisikolik bir rahatsızlığım mı var? bu konuda eşimle bana önerebilecegin var mı?
cevap:
aile içinde sürekli tartışma ister istemez evi paylaşan çocuklar üzerinde kalıcı psikolojik bir takım sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Çevrenizin ve daha önemlisi ailenizin rahatsız olduğunu düşünüyorsanız mutlaka profesyonel destek almalısınız. size normal gelen davranışlar, hafife aldığınız olaylar başkaları tarafından hoş karşılanmıyor olabilir. Bu durum çelişkileri doğuruyor olabilir. Çözümü ortak bir yol bulmaktır. size bu konuda en faydalı olacak kişiler psikiyatristlerdir. Kendinizi tanımanızı ve davranışlarınızı kontrol altına alabilmeniz konusunda faydalı olacaklardır. Eğer sıkıntının alında karşılıklı nedenlerden kaynaklandığı düşüncesine sahipseniz, en güzeli eşinizle beraber psikiyatristinize danışmanızdır. Uygulanacak bir kaç terapi ile siz ve çevrenizdekiler, özellikle çocuklarınız size karşı en azından bir tedavi sürecini kabul ettiğiniz için daha fazla saygı göstererek anlayışla karşılayacaklardır.
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.