cevap, Endometrium CA Evre1 Grade2

Annem 53 yaşında, 3,5 yıl önce rahim kanseri teşhisi konuldu. Evre 1 de olduğu için sadece ameliyat oldu. 3 ayda bir kontrole gidiyordu 6 ay önce mavi lekelenme şikayeti başladı. 2 çeşit fitil kullandı azalma oldu fakat tamamen geçmedi smear ve CA testleri 2 ayda bir yapıldı bişey çıkmadı en son 1,5 ay önce yapıldı: geçen hafta annem 4 gün havuza ve hamama girdi. sonra kahverengi lekelenme oldu. Enfeksiyon olabilir mi yoksa kanser nüks etmiş olur mu? 1,5 ay önceki testlerde bir şey çıkmadı…
Kolposkopi muayenesi önerir misiniz?

cevap:

Geçmişinde  kanser öyküsü bulunduğu için yeniden bir doktor kontrolü şart. 1,5 ay içinde herhangi bir farklı durum ortaya çıkacağını düşünmüyorum ancak kolposkopik muayene tüm sorularına yanıt verecektir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.