cevap: emziren annelerde ilaç kullanımı

doğumdan 8 ay sonra ilk defa adet oldum ikinci ve üçüncü oluşumda sanki doğum sancısı gibi ağrılarım oldu. Yumurtalıklarımında bir sürü kist olduğu söylendi ve Pr….tan adında bir ilacı 16.-25. günlerde günde üç kere içmem söylendi. Prospektüsde progestinler değişik miktarda anne sütü ile atılır, kullanmaması tavsiye edilir yazıyor. 13 aylık çocuğum var emziriyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum?

cevap:

ilacın tam ismini iletebilirseniz daha fazla yardımcı oalbilirim.

İlacı öneren doktorunuza henüz emzirdiğinizi belirtmelisiniz.

Progestan 100 mg progesteron içeriyor. Prospektusunda da belirtildiği üzere emziren annelerde kullanılmaması tavsiye ediliyor. Bu konuyla ilgili doktorunuza başvurarak farklı bir tedavi seçeneği isteyebilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.