cevap: emla kremi

doktor oneri

sir ağda öncesi emla ismindeki kremin ağda yapılacak bölgeye uygulandığında acı hissini yok ettiğini duydum. Sizce bu şekilde kullanımın faydası ya da zararı olur mu?

cevap:

emla, anestezik maddeler olan “lidokain ve prilokain” içerir. Maddeler anestezik olduğu için sürülen cilt yüzeyinde bir kaç dakika içinde geçici olarak hassasiyetsizlik oluşturarak ağrı, acı hissini giderir. dolayısıyla uygulama yapılacak bölgede rahat işlem yapılmasına olanak sağlar.

İlaç ağda yapılırken ağdanın tene yapışmasını krem özelliğinden dolayı kısmen engelleyerek düzgün sonuç almanızı sağlayamayabilir. Denemekde yarar var…saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.