cevap: el ve ayaklarda ağrılı şişlikler

Özellikle el ve ayak parmaklarımda ağrılı şişmeler oluyor. Ağrı ve şişme ile birlikte hafif kızarıklık ve şişen bölgede hafif ateş oluyor. Şişme genelde tek bölgede oluyor ve 1 gün gibi bir sürede geçiyor , o bölge geçtikten sonra farklı bir parmakta aynı şekilde şişme olabiliyor. Devamlı süren bir durum değil, bazen 1-2 ayda bir kez olabiliyor. Neden kaynaklanıyor olabilir ve ne yapmam, hangi doktora başvurmam gerekir?

cevap:

problem romatizmal bir rahatsızlıktan kaynaklanıyor olabilir. Bir “dahiliye” veya “romatoloji” uzmanından yardım alabilirsiniz. Eğer teşhisi konursa tedavisi kolay ancak uzun süren bir rahatsızlıktır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

1 yorum

  1. Evet aynı sorundan ben de şikayetçiyim. bazen ayda bir kaç kere bazen de iki-üç ayda bir neye göre değişiyor henüz anlayabilmiş değilim, ama el ve ayak parmaklarım da nadir olarak da parmaklara yakın avuç içleri ve ayaklarımın altında bu türden kızarıklıklar ve ağrılar oluşuyor. Aslında şu şekilde de tarif edilebilir, sanki parmakta dolama çıkacakmış ağrısı. Ancak herhangi bir iltihap yok.
    Ben de çok araştırdım, ama bir sonuç elde edemedim, Teşekkürler…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.