cevap: doğum kontrolü

23 yasındayım 7 aydır yasmin kullanıyorum doktora gıtmeden kendım basladım bı ay cekılme kanamam olmustu hapa hala devam edıorum hormon sevıyesı yuksek bı ılac olduu ıcın korkuyorum doktora gıdıp ılacı deıstırmelımıyım?

cevap:

ilaç içeriği direk olarak kadınlık hormonlarınız üzerinedr. Çekilme kanamaları da bu etkilerinden kaynaklanmaktadır.

Yasmin hem östrojen hem de progesteron içeren bir preparattır. Genel olarak doğum kontrol yöntemi olarak kullanılır. çekilme kanamalrı görülmesi yüksektir. Kullanımı doktor kontrolünde olması şarttır. İlaç kullanımı ile ilgili olarak bir kadın doğum uzmanınından yardım isteyiniz. İlerde ciddi problemlerle karşılaşmamanız için mutlaka kontrollerinizi yaptırmalısınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.