cevap: doğum kontrol ilacı

doktor oneri

28 yaşında bir yıllık evliyim. yumurtalıklarımda 4.6mm kist çıktı ve dr yasmin verdi ben de adetimin 5.günü kullanmaya başladım arada 7 gün verilmesi gerekiyomuş. 2.kutuya da adetin 5.günü mü yutmaya başlamalıyım iki kutu içmem gerek acaba ne zaman gebe kalabilirim?

cevap:

2nci kutu ilaç adet bitiminden sonraki gün alınmaya başlanır. İkinci kutu da bitince doktorunuza kontrol için yeniden başvurun. Kistin durumu hakkında bilgi alın. doktorunuz yeni bir ilaç daha önerebilir.

Normal olarak ilacı kestiğiniz ayı müteakip hamile kalabilirsiniz. Doğum kontrol hapı hakkında 10 yanlış bilgisaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

  1. mesane duvar kalınlığı normal olup intraluminal patoloji izlenmedi. uterus avaf olup 112*40*45 mm boyutta ve miyometriyum inhomojen ekodadır(myomatö) korpus anteriorda endometrium total kalınlığı 9 mm dir. endometrial kavite içinde mayi izlenmemektedir. her iki over normaldir. dr kist ve parça alıncak dedi napmalıyız?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.