cevap: doğum kontrol ilacı

yaklaşık 5 aydır yasmin doğ.kont.ilacını kullanıyorum. bu ay hapımı kaybetmem dolayısıyla 13 gün kulanabildim ve 17. gün yani bugün regl oldum. yeni pakete ne zaman geçebilirim.

cevap:

Öncelikle doktorunuza başvurunuz. Kanamanın adet kanaması olup olmadığı değerlendirilmeli. Doğum kontrol ilaçlarının kesilmesinden sonra sık olarak karşılaştığımız “çekilme kanamaları”, adet kanamaları ile karışabilir. Doktorunuz size ilacı ne zaman devam etmeye başlayacağını söyleyecektir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.