cevap: doğum kontrol hapları

ilk defa hap kullanmaya başladım. 3 şubat günü kontrol hapının sonuncusunu aldım. 3-4 gün denmesine rağmen 7 şubat oldu ve hala regl olmadım. ilk ilacı regl olmadan 1 gün önce kahverengi leke üzerine almıştım. hamile miyim ?

cevap:

ilacınızın ne olduğunu göndermemişsiniz ancak kullandığınız ilaç 21 tabletlik bir doğum kontrol hapıysa doktorunuz farklı bir kullanım şekli tavsiye etmediyse ilacınızın ilk tabletini reglinizin 1 veya 2nci gününde almaya başlamanız gerekirdi. İlaç bittikten sonraki gün de yeniden regl olmanız gerekirdi.

İlacı kullandıysanız hamile kalmış olmanız yok denecek kadar az bir ihtimaldir.

daha ayrıntılı bilgi için konuyla ilgili yazılarımızı okuyabilir veya bir Kadun hastalıkları ve doğum uzmanına başvurabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.