cevap: dogum kontrol hapı, adet tarihi degistirme

Merhaba, Doktorumun tavsiye ettigi bir dogum kontrol hapi kullaniyorum. Fakat yaklasan dugun donemim, periyoduma denk geliyor. Bu ay, hap kullanimimin son haftasinda erken birakmak durumunda kaldim, gelecek ay normal devam edersem, dugune denk gelecek, o nedenle yaklasan periyotta da 1 hafta kullanip birakmak istiyorum, fakat bunun sonucu ne olur? Erken birakmak yerine, ara vermeden devam etmem daha mi dogru olur?

cevap:

kullandığınız preparatı iletebilirseniz daha doğru bilgi verebilirim. Şu haliyle dokttorunuzun bilgisi olmadan ilaçı direk kesmeyin. İlacın türüne göre çekilme kanamaları görülebilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

12 yorum

  1. Merhabalar. 6 aydır Yasmin doğum kontrol hapımı düzenli olarak kullanıyorum. bu ay hapım ayın 14 ünde biteek ve normal şartlarda 1 hafta içerisinde adet görmem gerekecek.Ben ilacı kullandığımdan beri 4 veya 5. gün zaten kanamam başlıyor.Benim sorum ayın 20 sinde tatile gideceğim ve 1 hafta kalacağım ve bu dönemde hastalanmak istemiyorum.Sizce ilacı 2-3 gün erken mi kesmeliyim yok sa aralıksız ilacı kullanmaya devam edip 2. pakete mi geçmeliyim.Açıkçası adet dönemimi 1 hafta 10 gün ertelemek istemiyorum ama erken bırakmanın da bir sorun yaratmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım? tavsiyelerinizi rica edeceğim. Teşekkürler hemen cevap verirseniz çok sevinirim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.