cevap: diyabet

Sağlıklı bir kişiye diyabet hastalarının kullandığı kalem iğnelerden yapılırsa yada içeriği bir başka yolla verilirse bu kişide ne gibi değişiklikler olur.

cevap:

kalem iğneler insülin içerirler. İnsulin aslında vücudumuz tarafından üretilen bir hormondur ve besinlerle sağladığımız şeker vücutta yakılmasını sağlar. İnsülin hormonu şeker hastalarında fazla olan kan şekerini düşürmek için kalem şeklinde enjektörlerle enjekte edilerek kullanılır.

Sağlık bireylerde insulin kullanmı gecici kan şekeri düşmesine neden olur. Sonuçta maruz kalınan doza bağlı olarak hafif halsizlik, baygınlık ve titremeler görülebilir. Bu durumda kişiye herhangi bir şekerden (bu kesme şeker de olabilir) bir miktar verilmesi anında etki göstererek normal durumuna getirilebilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.