cevap: boyun fıtığı

Boynumda süren şikayetlerim nedeniyle çektirdiğim mr sonucumu size göndermek isterim mr sonucumdan sonra emg yapıldı kollarıma elektrik verildi birde sinirlere iğneler batırıldı emg sonucunda sağ kolda his kaybı olduğu söylenildi ve ilaca başladık fakat ilaçları kullandığım süre iyiyim bıraktığım zaman sadece 1 gün iyi olabiliyorum daha sonra en başa dönüyoruz doktorda artık ameliyat olmam gerektiğini söyledi sizce ne yapmalıyım ?

MR SONUCUM; Servikal aksda düzleşme ve hafif kifotik alçınlanma,servikal vertebra korpuslarında köşe sivrileşmeleri ile karakterize hafif formda dejeneral değişiklikler seçilmektedir.intervertebral disklerde dejenerasyona işaret eden T2W incelemelerde hafif sinyal kaybı izlenmektedir.C3-C4 ve C4-C5 düzeylerinde periferik disk kabarıklığı ve santral yerleşimli fokal mnimal disk protrüzyonu mevcut olup anterior subaraknoid mesafe daralmıştır.C5-C6 düzeyinde bulging ile birlikte sağ posterolateral-foraminal yerleşimli geniş tabanlı disk herniasyonu seçilmekte olup korda anteriordan hafif indestasyon ve sağ nöral foramende asimetrik darlık izlenmektedir.Sağ foraminal düzeyde C6 sinir köküne muhtemel indestasyon söz konusudur.C6-C7 düzeyinde periferik disk kabarıklığı mevcuttur.Teakl keseye indestayon görüntülenmiştir.

cevap:

doktorunuzun tavsiyesine uymanızı öneririm. Şimdilik ağrı ve uyuşma ile kendini hissettiren fıtıklaşma ilerde sinirlerde harabiyet yaratarak geri dönüşümsüz hasarlar bırakabilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.