cevap: bilgi

kız arkadaşımda bu belirtilerden sonra hastaneye gitti ve yapılan işlemlerden sonra asagidaki sonuc cıktı acaba sonucu yorumlarmısınız teşekkürler…

Şikayet:
  1. Başağrısı
  2. Kusma (Fışkırır tarzda)
  3. Sara tarzında bayılma nöbetleri
  4. İlerlemiş dönemlerde (Beyinde yerleştiği yere göre) vucudun bazı bölgelerinde felç belirtileri
  5. Dikkat toparlamadaki eksiklikler ve azalmalar,
Göz önüne alınarak;
Yapılan tetkikler radiozizotop (sintigrafi), ultrason, ventrikülografi, tomografi, sonucunda;
hastanın beyin yarımkürelerini omuriliğe bağlayan beyin bölümünde 8 mm büyüklüğünde glioblastome multiforme olduğu saptanan Astrositom’a rastlanmıştır.
cevap:
hastanın beyin yarımkürelerini omuriliğe bağlayan beyin bölümünde 8 mm büyüklüğünde glioblastome multiforme olduğu saptanan Astrositom’a rastlanmıştır.
Beyin iki hemisferden (yarımküreden) oluşur. Bu yarım küreler birbirine ortalarından sinirlerle bağlıdır. Bu bağlantı bölgesinden aşağı doğru beyin sapı denilen omuriliği uzanır. Omuriliğinin görevi doku ve organların beyin tarafından kontrolünü sağlamaktır. Yani beynin verdiği emirler vücuda taşınır.
İşte beyin ile omurilik ilişkisini sağlayan bu bölgede sinir hücrelerinden kaynaklanan bir çeşit beyin tümörü tespit edilmiştir. Astrisitom hakkında bilgi.


saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.