cevap: beze

sol kasıkla vajina arasında oluşan bi şişlik yani apse gibi içi dolu ve hem ağrıyor hem acıyor bu neden kaynaklanır ne yapmam lazım?

cevap:

tarif ettiğiniz bölgeye uyan “bartolin kisti” lezyonu olabilir. Kist oluştuysa bunu drene etmek gerekir. Herhangi bir doktor bu abseyi drene edebilse de genelde Kadın Doğum ya da Genel Cerrahi uzmanlarına başvurmak da fayda var. Abse drene edildikten sonra çok rahatlarsınız. Bu durum tekrarlayabilir ancak bu uzun süre alır. Gerekirse bu abseye neden olan Bartolin kesesi ufak bir operasyonla da alınabilir…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.