cevap: basur

makat bölgemde şişlikler var.tuvalette genelde uzun süre kalıyorum.acı ,ekşi,etli  yemekler sonrası ağrılar oluyor.çif köfte cok rahatsız ediyor hafif kanama oluyordu. kanama yaklaşık 8 -9 aydır yok. tuvalet sonrası hafif ağrılar oluyor. iç çamaşırda gün içinde lekeler,kirlenmeler oluyor….hangi tıbbi bölüme gitmem gerek.anlattıklarımdan hemeroid derecesi ne düzeyde cerrahi operasyon gerekirmi yoksa ilaçla tedavi mümkün mü?

cevap:

hemoroid ve fissür yakınmalarına benzer şikayetleriniz mevcut. Tam olarak ne seviyede olduğunu bilemesek de uzun süreli bir ızdırap içinde olduğunuz anlaşılıyor.

hastalığınızla ilgili bir genel cerrahi uzmanına danışmalısınız. Öncelikle muayene olarak durumunuz hakkında fikir edinecek ve cerrahi gerekse bile öncesinde ilaç tedavisi uygun görebilir.

Hemoroid ve fissürlerin kesin tedavisi mümkündür ve cerrahidir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.