cevap: başımı çarptım, adet düzeni

yaklaşık 1 hafta önce başımı çarptım o günden beri sürekli başağrısı çekiyorum ve uyuma ihtiyacı hissediyorum.. adet günlerimin düzensizliği bu ara sıklaştı 3 periyotda 10 ve 8 gün arayla oldum. dengesizlik, baş dönmesi, el ve ayaklarımda uyuşma ve üşüme hissi var. bu kadar çok soruna sebep olan nedir bilmiyorum.

cevap:

kafa travmaları çok geniş bir seyir izler. Çok hafif atlatılabileceği gibi, kafa travması sonrası saatler ya da günler içinde ölüme varan vakaalar vardır. Travma sonrası başağrınızın sürekli olması ve uyuma ihtiyacı hissetmeniz travmayla ilişkilendirilebilir. Diğer yandan psikolojik de olabilir. bunun net bir ayrımını ancak doktor muayenesi ile koyabiliriz. Gerekli görüldüğü durumlarda beyin tomografisi istenebilir.

diğer sorularınız anladığım kadarıyla bir kaç sebebden kaynaklanıyor. Adet düzeninizle ilgili bir kadın doğum uzmanından yardım almalısınız. Önereceği ilacı kullanarak öncelikle adet düzeninizi sağlamalısınız. Ayrıca adet düzensizliğinin nedenini araştırmak içinde bir kaç tetkik isteyecektir. Adet düzensizliği aynı zamanda kansızlık; kansızlık da başdönmesi ve dengesizlik gibi şikayetlere neden olur.

Bu sıkıntılarınızı doktorunuza danışarak çözebilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.