cevap: bacakta yanma ve batma

yaklaşık bir yıldır sağ baldırımda ve sağ bacağımdakı baldır bölgesindeki kaslarda özellike oturduğum zaman ve yataktayken yanma batma oluyor 3 defa dr a gittim dr um fazla oturmaktan olur dedi ve hiç bir tetkık yapmadı romatizma tedavis uyguladı ama geçmedi 8 aydır bu zorluğu yaşıyorum başka bi fizik ted dr una gittm onun bulguları daha bi farklı oldu ama o da hiç bir tetkık yapmadı spazmdan oluşan agrı ve yanma  dedi ne yaptıysam hangi ilaçları kullandıysam kullnayam gecmedi bu rahatsızlığın sebebi ne olabilr ve kesin teşhis için ne yapmam ve ne gibi tetkıkler yaptırmam lazm birde bacağımdan mr çektirmem en teşhis konusunda yardımcı olurmu

cevap:

bahsettiğiniz bölgedeki ağrı lokal kas ağrılarından kaynaklanır. Yapılan muayenede de böyle düşünüldüğü için tetkike gerek görülmemiş olabilir.

Ancak tedavilerden fayda görmediğinizi düşünüyorsanız sorun bel fıtığından kaynaklanabilir diye düşünüyorum. Bunun net bir tanısı için MR gerekli olabilir. MR yapılıp yapılmayacağına ve teşhisin bel fıtığı olup olmadığını sadece muayenenizi yapan doktorunuz bilir. Farklı bir doktora danışabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.