cevap: azı dişi ve ateş

benim 26 aylık olan küçük kızımın azı dişleri çıkıyor ve bu yüzden 3 gündür ateşi var ve yemek yemiyor. ateş düşürücü verdiğimde ateş düşüyor etkisi geçince tekrar yükseliyor genelde hafif ateşi oluyor ama bazen 39 a kadar çıkıyor. birde kızımda harita dil sendromu var ve şuan dilin üzerinde yaralar ve dil ucunda sivilce çıktı ve dudağında uçuk ve giderek daha huysuz ve su dahi zor içecek duruma geldi ve diş etlerinin özellikle arka kısımları çıkmış dişlerinin kenarları kızarık ben henüz dr. götürmedim diş çıkarmasından kaynaklandığını düşündüğüm için ama ağız içi yaraları kendiliğinden geçermi birde ateşimiz 3 gündür devam ediyo normalmidir, ne yapmam gerekir?

cevap:

diş nedeniyle ateş yükselmesi karşılaştığımız bir durum ancak ağız hijyeni ile ilgili problem olduğu için en azından bir doktor kontorlü uygun olur. belki bir şey çıkmayacak ancak en azından yaraların nedeni ve çocuğu biraz daha rahatlatacak öneriler için bir çocuk veya kbb uzmanına başvurmanız da fayda var.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.