cevap: aşırı terleme

kendımı bıldım bılelı el ve ayaklarımda asırı terleme var. evde daha az terliyo fakat sokaga cıktım mı hemen terlıyo.uzun saatler terlı durunca ve corap gıymeyınce el ve ayaklarım şişiyo.bursada klıpslı ets amelıyatını yapan hastane var mı? ben 25 yasındayım ve annemın uzerınden ssklıyım bunun malıyetı ne kadardır acaba nette bazı gordugum yerlerde ssklılara ucretsız denılıyordu bu ne kadar dogru acaba? bırde bu amelıyatın sakıncaları ve yan etkılerı var mı?

cevap:

Tarifiniz tıp dilinde “hiperhidrozis” denlen hastalığa uyuyor. Bu hastalığın tedavisi kesin “cerrahi olarak sinirlerin blokajı”dır… Eğer başvurduğunuz hastanede yapılan tetkikler sonucu bu tanıyı alırsanız ve önerilecek ilaç tedavisinden fayda görmeyecek olursanız size bu amleiyatı ücretsiz (katılım payı hariç) uygulayacaklardır… Bursa’da bu konuyla özel olarak ilgilenen bir hastane var mı bilemiyorum.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.