cevap: ameliyat sonrası ayak şişmesi

babannem bir hafta önce kalp ameliyatı oldu, kalp kapakçığı değişti, şimdi evde ancak bir ayağı felaket şişti ve üzerine basamıyor… kendisi 73 yaşında, durum nedir?

cevap:

Özellikle kalp rahatsızlığı bulunan hastalarda bacaklarda ödem gelişmiş olması (Kalp yetmezliği şüphesi) ciddiye alınması gereken bir durum.

Hastayı en kısa sürede (eğer imkan varsa ameliyat olduğu) bünyesinde Kardiyolog yoksa Dahiliye uzmanı olan bir sağlık kuruluşuna götürün.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.