cevap: akciğer, madde bağımlılığı

doktor oneri

1997 yılında sigara icmeye basladım ve daha sonra 2000 yılında da esrar icmeye basladım.yanlız esrarı zamanla cok asırı fazla icmeye basladım.herkesin ictiginden 10 kat fazla ictim.en sonunda cok ciddi nefes darlıkları unutkanlıklar vb seylerle karsılastım.simdi kendi cabamla bırakalı 1.5 sene oldu ama hala kendimi iyi hissetmiyorum.hafızam kötü durumda,unutkanlık paranoyaklık ws seyler gitmiyo ve cigerlerim tıkalı hala birtane bile balgam atmadım.doktora gitmeye de cekiniyorum. sizce ne yapmalıyım?

cevap:

fiziksel madde bağımlılığı nedeniyle yaşamış ve atlatmaya çalıştığınız sorunlar gayet normal karşılaşabilinen sorunlardır. Doktora neden gitmekten çekindiğinizi anlayamadım? doktorun yardımcı olabileceğine mi inanmıyorsunuz yoksa durumunuz hakkında bir başkasına bilgi vermekten mi çekiniyorsunuz? her iki durumda da bu sıkıntılarınızla ilgili doktora danışmanızı ve beklediğinizden çok daha fazla faydalanacağınızı net bir şekilde söyleyebilirim.

Doktorunuz hiç bir şey yapamayacağına inanıyor olsanız bile size uygulayacağı ve bir iki ilaçtan oluşan tedavi paketi hem nefes probleminizi hem de yoksunluk nedeniyle oluşan unutkanlık, yanlış düşüncelenmelerinizi tedavi edecektir.

Lütfen mümkünse bir psikiyatri polikliniğine başvurunuz. Yakınınızda psikiyatri uzmanı yoksa sağlık ocakları veya Yeşilay’dan yardım alabilirsiniz.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.