cevap: akciğer kanseri

babam 62 yasında yapılan bıyopsı sonucunda kucuk hucrelı dısı az dıferansıye karsınoma ; akcıger core bıyopsı bunu bıze acıklarsanz sevınırım ıyı huylumu kotu huylumu bılmıyoruz ne  yapmamız gerekıyor bılmıyoruz…

cevap:

“küçük hücreli olmayan/dışı az diferansiye karsinoma” tanısı konulmuş olan hastalık için pek iç açıcı şeyler söylenemez. az diferansiye olması sürecin diğerlerine oranla daha tehlikeli olduğunu işaret eder. Çok sık metastaz yaptığı için öncelikli cerrahi gerektirir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.