cevap: ağız yarası

ağız yarasının sebeplerini öğrenmek istiyorum… Hastamız cildiye bölümüne sevk edildi ama başka hangi bölümler bu konuyla ilgilenir. 2 senedir varolan yaralar ara ara iyileşme gösteriyordu son zamanlarda kalıcı duruma geldi ve diğer organlarda bi bozukluk yok sebebi ne olabilir?

cevap:

ağız bölgesinde yara ve aftlar bağışıklık sistemi yetmezlikleri ve vitamin eksiklikleri ile ilişkilendirilir. Beslenmenizi düzenli ve bilinçli şekilde yapmanız, ağız hijyenine özen göstermeniz ve takviye vitamin ürünleri kullanmanız yardımcı olabilir. Bunun dışında diğer sistemik nedenli (behçet gibi) ağız içinde yara oluşturabilecek rahatsızlıklarınızı da tespit ettirmelisiniz.

Bu konuda size  ağız ve diş sağlığı poliklinikleri ve sistemik hastalıklarla ilgili dahiliye bölümü yardımcı olacaktır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

5 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.