cevap: adet gecikmesi

doktor oneri

geçen ay klomen kullandım bu ayın 14 nde hastalanmam lazımdı hastalanmadım bir hafta sonra kan testi yaptırdım negatif çıktı. hamile olma olasılığım var mı acaba… testte çıkmamış olabilir mi ?

cevap:

klomen tedavisi sonrası hamile kalma ihtimaliniz yüksek. İdrar tetkiki sonrası sonucun negatif çıkması hamile olmadığınızı gösterir. ancak bu kesin bir sonuç değildir.

Kesin tanı için doktorunuza başvurmalısınız.

Gebelikte kesin tanı, ultrason ve kanda b-HCG ölçümü ile konulur. bu konuda doktorunuza başvurmalısınız.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.