cevap: adet döneminde öksürük ve soğuk algınlığı

iyi günler adet döneminde soguk algınlığı ilaçı kullanmam ne gibi kötü sonuçlar ortaya çıkarır yani adet ile ilgili ne zararları vardır?

cevap:

Soğuk algınlığı ilaçları genel olarak paracetamol ve yanında antihistaminik, dekonjestan ve bazende antitusif  (öksürük önleyici) maddeler içerir.

soğuk algınlığı ilaçların major etken maddesi olan paracetamol’ün adet üzerine bir etkisi yok. Hatta ağrı kesici özelliğinden dolayı adet dönemi sancılarını hafifletecek ya da kesecektir.

ancak paracetamol yanına eklenmiş olan dekonjestanlar sempatik aktiviteyi artıracağı için adet döneminde olmasanız bile üzerinizde bir huzursuzluk ve sinirlilik hali yapabilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.