cevap: 12 gün süren ateş

ikiz kızlarımdan biri geçen ay 12 gün süren ateşden dolayı ateşin 3.gününden sonra özel bir hastaneye yattı.hastanede kanında mikrop var dediler viral enfeksiyon dendi,kan tahlilinde crp turbidimetrik 75.3 çıktı.romatizmalde olabilir dendi.hastanede serum taktılar 4 saate birde ateş dürücü iğne yaptılar fakat 12 gün sürekli ateş kendini yeniledi.pazartesi ateşi düşmezse araştırmaya yollıcaz dedi doktoru, ateş 13.günde düşüş gösterdi eve yolladı. acaba daha ciddi bi rahatsızlığı olabilirmi, yeniler mi diye çok korkuyorum, araştırmaya gitmesi gerekir mi?

cevap:

ateşin neden kaynaklandığı yapılan tetkikler sonucu ortaya çıkmış olması gerekir. eğer net bir tanı aldığını düşünmüyorsanız ateşin yüksek olduğu bir dönemde mutlaka araştırma hastanesine danışmanızı öneririm.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.