Bontavi Hemoroid

Bontavi’nin tamamen doğal olan özel içeriği ile Hemoroid probleminin neden olduğu şikayetleri ortadan kaldırır. Risk altında olan kişilerde hemoroid oluşumunu önler. Bitkisel formülündeki en önemli madde “Isırgan Yaprağı”dır. Bontavi kullanarak vücudunuzun ihtiyacı olan lif takviyesini de alacak ve artık tuvalete çıkarken çok daha rahat olacaksınız.

%100 Doğal ve hiç bir yan etkisi olmayan bontavi ile Hemoroid (Basur) probleminizden eser kalmayacak! Bontavi’nin bitkisel, doğal karışımı ile hemoroidin sebep olduğu bütün problemlerinize çare olacak.

İçindekiler :

  • Civan perçemi, Achillea millefolium

Terletici, idrar söktürücü, kan basıncını (tansiyon) düşürücü, antiseptik, adet kanamalarını dengeleyici, menopoz skıkıntılarını hafifletici, kan yapıcı, kan temizleyici, sindirimi destekleyici etkileri vardır. (“Bir Yudum Sağlık”, N. Eröztürk, Anahtar Kitaplar Yayınevi, 2000, İstanbul) Daha fazla bilgi için: bitkisel-tedavi.com

  • Üzerlik tohumu, Peganum harmala

Mayıs-Ağustos ayları arasında yeşilimsi-beyaz renkli çiçekler açan, 30-50 cm boyunda, çok yıllık otsu bir step bitkisi. Daha çok kumluk ve taşlık yerlerde, mezarlıklarda görülür. Gövdeleri yatık ve otsudur. Yapraklar çok parçalıdır. Çiçekler uzun saplı ve tek tek bulunur. Meyveleri çok tohumlu, toparlak şekilde bir kapsüldür. Tohumları kırmızımsı kahverengidir.

Türkiye’de yetistigi yerler: Orta Anadolu.

Kullanıldığı yerler: Çoğunlukla tohumları kullanılır. Tohumlarında hamin, harmalin, peganin gibi alkaloitler vardir. Kurt düşürücü ve narkotikdir. Halk arasında ekzama, basura karşı ve tütsü olarak kullanılır.

  • Isırgan Yaprağı (%20), Urtica sp.

Isırgan otu, kökünden başlamak üzere, kökü, yaprakları, tohumları bile şifalı olan bir bitkidir. Eski çağlarda da büyük bir saygınlığa sahipti.

Isırganotu Yaprakları, idrar arttırıcı, ödem çözücü, kan temizleyici, demir eksikliğini giderici, kan yaptırıcı, iltihap giderici, kan dolaşımını ve organizmayı uyarıcı etkileriyle; romatizma ve gut, romatizmal eklem deformasyonu, böbrek ve idrar yolları iltihabı, baş ağrıları, prostat büyümesi,  mide ve bağırsak ülseri, böbrek ve safrakesesi taşları, güçsüzlük, yogunluk ve bitkinlik halleri, kansızlık ve alyuvarlar eksikliği, tüm allerjik rahatsızlıklar (saman nezlesi dahil), egzema, ergenlik sivilceleri ve fistüller için kullanılmaktadır.

  •  Acı bakla (tohum), Lupinus sp.

10-100 cm yüksekliğinde, sık tüylü, bir senelik bitkiler. Yapraklar el şeklinde parçalı, uzun saplı, 5-9 yaprakçıklıdır. Çiçekleri dik salkım durumunda, beyaz veya mavimsi renkli, çiçek taç yaprağı kelebek şeklindedir. Yahudi baklası diye de taninir.

Tohumlarının idrar söktürücü, kan temizleyici ve kurt düşürücü tesiri vardır. Bazı türlerinin kavrulmuş tohumları “sebze kahvesi” ismiyle kahve yerine kullanılmaktadır.

  • Kara Halile (meyve), Terminalia sp.

Meyvesi hafif laksatif, midevi, tonik, adaptojen, karaciğer koruyucu, ateş düşürücü, spazm çözücü, ekspektoran, anti-astım, virüs öldürücü ve hipoglisemiktir.

Göz rahatsızlıkları, hemoroid, diş çürükleri, diş eti kanamaları, ağız içindeki yaralarda kullanılmaktadır.

Yüzeyel kullanımının anti inflamatuvar, ağrı kesici, ve yara iyileştirici olduğu bilinmektedir. Demlenmesiyle elde edilen sıvı cerrahi sonrası yaraların daha kısa sürede kapanması amacıyla kullanılmaktadır. Bu sıvı aynı zamanda basur tedavisinde lokal olarak, diş eti hastalıklarında ve ağız içi yaralarda gargara şeklinde kullanılmaktadır.

  • At kestanesi Ekstratı , Aesculus hippocastanum,

Sıkıştırıcı/Güçlendirici: Dolaşım sistemini (Kan damarlarını) güçlendirici etkiye sahip atkestanesi; toplardamar genişlemesi olan hemoroit (basur) ve varislerin tedavisinde, burkulma, spor yaralanmaları ve darbelerden ileri gelen vücuttaki şişmelerin (Bu şişmelerin asıl nedeni, darbe gören bölgedeki kılcal damarlardan dokulara sıvı geçmesidir. Aescin, kılcal damarlardaki delikleri (porları) küçülterek, buralardan dokulara sıvı geçişini engellemektedir.) engellenmesi ve iyileştirilmesinde, sıklıkla bacaklardaki varislere bağlı olarak oluşan yara, ağrı, ödem ve ağırlık hissinde başarıyla kullanılabilir.

Atkestanesi, şişlik indirici etkisi göz önüne alınarak, böbrek ve idrar kesesi arasında kalan taşların düşürülmesi için de kullanılabilir. Taşın tahriş edici etkisiyle şişen idrar yolu (ureter), geçişi tıkar. Atkestanesi’ nin tesiriyle şişlik inerek, geçiş açılır ve taşın düşme ihtimali artmış olur.

  • Bitkisel kaynaklı jelatin (Hidroksipropilmetilselüloz)

Uyarılar:

15 yaşından küçükler, hamile ve emziren bayanların, kalp ve tansiyon hastalarının bir hekime danışmadan kullanmamaları tavisye edilir.

Serinkuru ve çocukların ulaşamayacakları yerde muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. Ürün bileşenlerinden herhangi birine alerjisi olanların kullanmamaları tavsiye edilir.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 19.11.2009 tarih ve G34-6728-00026-8 sayılı izni ile üretilmiştir.

Net miktar: 60o mg x 60 Kapsül

İlaç değil gıda takviyesidir.

Bontovid sabah ve akşam olmak üzere aç karnına yemeklerden önce içilirse mide ve bağırsaklarda çalışmasını hızlandıracağı için daha yararlı olacaktır.

Düzenli kullandığınızda ilk once kabızlık probleminizi ortadan kaldırarak, zorlanmanızı önleyecek ve kanama problemlerinizi azaltacak. Daha sonrasında içeriğindeki kara halile ve at kestanesi ekstresi ile damarlarınızı tedavi etmeye başlayacaktır. Isırgan otunun iyileştirici özelliği ile de iyileşme sürecini hızlandıracak ve sizi rahatlatacaktır. Burada önemli konu düzenli ve uzun süreçli bir kullanımdır.

Ayrıca hemoroid’i oluşturan etkenleri ortadan kaldırabilmek de önemlidir:

  • Öncelikli olarak devam eden kabızlık ve ıkınma sorununuz varsa ve beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızdan kaynaklanıyorsa lütfen iyileşme sürecini hızlandırmak için dikkatli davranınız.
  • Hormonal değişiklikler, ailevi yatkınlık, enfeksiyonlar (Kolit), gebelik ve doğum, anatomik özellikler, karın içi basıncını artıran çeşitli hastalıklar gibi doğrudan etki edemeyeceğimiz konularda doktorunuzdan destek alınız.
  • Yiyecek ve ilaçlar, öksürük, şişmanlık, iklim, sıkı giyinme, uzun süre oturarak veya ayakta çalışmak, psikolojik sorunlar gibi düzenlenmesi mümkün etkenlere de olabildiği kadar müdahale ederek düzelmesini sağlayınız. Unutmayın ki ürünümüz en iyi etkisini bu şekilde gösterebilecektir.
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.