Bebeğinizin IQ’sunu 6 adımla geliştirin

Klasik müzik dinlemediği için küçük oğlunuzun yeterince zeki olmadığını mı düşünüyorsunuz? Ya da kızınız alfabeye meraklı olmadığı için uykularınız mı kaçıyor? Rahat olun. Çünkü ufaklığın zekâ gelişimine giden yol aslında hiç de sizin düşündüğünüz yerlerden geçmiyor.

Çünkü bebeğinizin IQ derecesini sadece komplike genler ve çevresel faktörler belirlemiyor. Onun, zekâ gelişimi için en çok sizin şefkatinize ihtiyacı var. Amerika’da bulunan Mayo Clinic uzmanlarından Pediatrist Robert G. Voigt’e göre, bebeğinize gösterdiğiniz sevgi ve şefkat, onun zekâ gelişiminde büyük rol oynuyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.