bacakları tutmuyor, cevap

benim babaannemin bacakları tutmuyor ve yürüyemiyor.bacaklarında kıpkırmızı kanlar toplanıyor kızaryor ve bacaklarında bir ağrı olduğunu söyleyemiyor ve sadece taş gibi sert olduğun,bacaklarında şişmede var,idrarındanda hafif kan geliyor ve yüreyemeyedeğini söylüyor geçende hastaneye gittiklerinde kadın hastalıklıra ile ilgili birşey olup olmadığına bakmak için akciğer parçası aldılar ve şimş nefes zor akıyor, doktorlar ameliyat yapmak istemiyorlar masada kalcak diye,hastahaneye gidip geldikce iyileşiceğine daha da kötüleşiyor. yatağa yatamıyor hep arkasına yastık dayıyoruz öyle uyuyor yatınca karnı şişiyor ve galiba bu karaciğeri şişiyor ve ayrıca şimdi elleride tutmamaya başladı. halamlar ve babam resmen artık başında bekliyorlar. ayrıca babannem 71 yaşında.

cevap:

sorunuzu açık yazmamışsınız…  (neden ameliyat olmalı? “şimş nefes zor akıyor”  ne demek istediniz…?

sanırım babaannenizde bir kalp yetmezliği problemi var ve bu (bilemiyorum ama) tedavisiz bırakıldığı için çokilerlemiş durumda… Yaş itibarıyla doktorlarınız ameliyat yapamıyor olabilir. Bu durumda ilaç tedavisine devam etmenizi öneririm…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.