alerji, soğukta hapşuruk, cevap

ben özellikleri gece olmak üzere üşüdüğüm zaman yada terledikten sonra üşüdüğüm zaman hapşırıklarla boğuşuyorum bu bazen 1-2 saat sürüyor(xyzal aldığım zaman) bazen ilaç olmadığı zaman gün boyu sürebiliyor. hayatımı altüst ediyor. sonrasında başlayan baş ağrısı da cabası. kısacası özellikle %90 geceleri olmak üzere üşümeye bağlı alerji var.gün boyu belki 100 defa hapşırıyorum. bu bende yaklaşık 10-12 seneden beri var. çocukluğumda yoktu yani.

cevap:

soğuk alerjisi teşhisi aldıysanız bu durumdan kurtulmak için yapabileceğiniz tek şey soğuktan korunmaktır. Ancak alerjinizin soğuyk kaynaklı olduğuna dair net bir teşhis konulmadıysa mutlaka bir “Allerji Polikliniği”ne müracaat etmelisiniz. Burada konulan teşhis “soğuk allerjisi” bile olsa gerekli tedavi uygulanarak sağlığınıza kavuşacaksınız. İlaçtan fayda görüyorsanız bu ilaca da devam edebilirsiniz, sorun olmaz…

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.