cevap: kolon kanseri

Babam kolon kanserinden ameliyat oldu daha sonra karaciğerin de de olduğu saptandı. Kemoterapi alırken tiroid büyümesi saptandı. Mecburen ameliyat dediler ve sonuç temiz geldi.Ancak ameliyat sonrası halsizlik ve bitkinlik iştahsızlık arttı. Hala öyle doktorlar bu ameliyatla ilgili olmadığını söyleyip net bilgi vermiyorlar. Acaba karaciğer veya kolondan olabilir mi?

cevap:

tiroid ameliyatı her ameliyat kadar iştahsızlık ve bitkinlik yapar. bunun nedeni yaşaşan strestir. Eğer ciddi bir iştahsızlık söz konusu ise nedeni araştırılmalıdır. Kolon ve Karaciğer kanseri olan hastada bu tür yakınmalar süprüz değildir. Hastanızı takip eden doktorunuza bu konuda bilgi vererek gerekli tetkiklerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.