cevap: servikal ve bel mr

hocam  boyun ve bel mr ım çekildi sonucu söylermisiniz?
sonuç:
servikal vertebralarda belirgin dejeneratif değişiklikler mevcuttur.
servikal aks ters dönmüştür.
C2-3 annulus bulging+spinal kanalda anteriordan daralma+tekal saka minimal bası
C4-5 sağ paramedianda ekstrüde olmuş geniş tabanlı posterior HNPspinal kanalda anteriordan ve sağ paramediandan daralma+spinal korda bası+sağda nöral foramende daralma
C5-6 geniş tabanlı posterior hnp+spinal kanalda anteriordan daralma+spinal korda belirgin bası

BEL MR
Lomber vertebralarda minimal dejeneratif değişiklikler mevcuttur.
L1-2 MİNİMAL  ANNULÜS  BULGİNG
L2-3 SOL PARAMEDİANDA ANNULÜS BULGİNG
L5-S1 GENİŞ TABANLI POSTERİOR HNP+SPİNAL KANALDA ANTERİORDAN DARALMA+TEKAL SAKA MİNİMAL BASI+BİLATERAL NÖRAL FOREMANLERDE İNFERİORDAN MİNİMAL DARALMA.cevap:

servikal omurlar arsında ve bel omurlarında ciddi boyutta fıtıklaşma mevcut. Doktorunuz ameliyat önerebilir. Ağrılarınız için kesin çözüm ameliyattır. Ancak bu tamamen doktorunuzun sizin  fizik muayeneniizi yapıp değerlendirdikten sonra vereceği bir karardır. Ameliyatı kabul edip etmemek tamamen size kalır. Fizik tedavi de görebilirsiniz ancak bu sadece sorununuzu ileriki bir zamana öteler. Ağrı kesiciler kısmen ve kullanıldığı sürece faydalıdır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.