gebelik, adet oldum ama hamile miyim

Mrb eşimle anal ilişki sonucu bir talihsizlik yaşadık prezervatif te bulaşma olabilir diye 20 saat sonra norlevo aldım ara kanama olmadı normal günümde adet oldum ama adet miktarında azalma var biraz ve parçalı .iliskiden 14 gün sonra kanda test yaptırdık 1.00  negatif çıktı hala hamile olabilrmiyim birde tam yumurtlama günümde aldım ilacı diyebilirim ve adetimde bir sapma olmadi ben yine o gün yumuratlamış mi oluyorum?

Anal ilişki sonucu hamile kalma ihtimaliniz ancak spermlerin vajinaya kaçması ve yumurtayı döllemesi sonucu gerçekleşir. Kesin olmaz diyemeyiz ama bu çok zor bir ihtimaldir. İlişki esnasında prezervatif kullanıyor olmanız hamile kalmanızı önler ancak yüzde yüz koruma sağlamaz.

Bulunduğunuz ve hamile kalmaktan şüphelendiğiniz bir cinsel münasebet sonrası adet gördüyseniz hamile kalma ihtimali ortadan kalkmış demektir. Yumurtlama dönemi ve adet döngüsü hakkında ayrıntılı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

3 thoughts on “gebelik, adet oldum ama hamile miyim”

  1. Merhaba
    esimle gecen hafta iliskiye girdigimizde 30 dk hc durmadan iliskiye devam ettik ve esim kendini cektgnde alt bolgem cok islakti . Icime bosalmis olabilir mi oda anlamadi hic birsey .. su son gunlerde gogusumde buyume ve haasiyet var bide kasilmalar oluyor kasigimda ama canımı yakmiyor sizce hamile miyim ?

    1. Muhtemel hamilelik şüphesi. Adetiniz bir hafta kadar gecikecek olursa idrarda hamilelik testi yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir