Mezoterapi

innea aqua – Biyolojik Lifting

innea aqua yüz bölgesinde biyolojik lifting yapmak için tercih edilir. inneaaqua hekim tarafından uygulanmalıdır. Cilde enjeksiyon ile verilir.

innea Aqua, cildinizi nemlendirmek, canlandırmak ve gençleştirmek amacıyla kullanılan bir tür medikal estetik ürünüdür. Özellikle cilt bakımı alanında yaygın olarak kullanılan bu ürünün içeriği, cildin nem dengesini sağlamak ve cildin daha taze ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmak üzere formüle edilmiştir.

İnnea Aqua İçeriği

innea aqua

İçeriğinde yüksek konsantrasyon çift moleküler ağırlıklı serbest Hyaluronik asit 25 mg/ml ve Trehaloz 10 mg/ml bulunur. Hyaluronik asit ile TREHALOZ birlikteliği yüksek sinerjik etki ile HA\’nın tek başına gösterdiği etkiye göre kıyaslanamayacak derecede kuvvetli bir etki gösterir. InneaAqua retiküler bağ dokusunda genç kolejen tip 3 üretimini artırır.

İnneaAqua Biyolojik Lifting Aşısının en önemli faydalarından biri, uzun süreli kalıcı etkiler verebilmesidir. Tedavi, cildin elastikiyetini artırmaya ve kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan kolajen ve elastin üretimini uyarır. Sonuçlar tedaviden hemen sonra görülebilir ve en iyi sonuçlar birkaç hafta sonra görülür. Tedavinin sonuçlarını korumak için birden fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.

Tedavi güvenli ve etkilidir ve kırışıklıklar, ince çizgiler, sarkan cilt ve cilt elastikiyetinin kaybı dahil olmak üzere çok çeşitli cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılabilir. Yaş veya cilt tipine bakılmaksızın her yaş insan için uygundur, ancak hamilelik sürecinde veya belirli cilt rahatsızlıkları olan kişiler için önerilmez.

Innea Aqua Etki Süresi

İnnea Aqua’nın sistemetik dermo-rejenerasyon etkisi ilk uygulamadan hemen sonra yoğun lifting ve nem artışı ile başlar, birkaç hafta içerisinde rejenerasyon farkedilir. Histolojik olarak da düzelmeler ilk uygulamadan sonra bariz bir şekilde izlenir.

Biyolojik lifting aşısı cilde 6 nokta tekniği ile enjekte edilir. Yüzün her iki tarafında hasta özelinde belirlenen 6, toplamda 12 ayrı noktaya enjeksiyon şeklinde gerçekleştirilen tedavi öncesinde genellikle anestezik krem kullanılmaz. Çok hassas ciltlere sahip olunması halinde konfor artırmak için uygulama öncesi anestezik etkili krem kullanılabilir.

İnnea Aqua biyolojik lifting uygulaması yaklaşık 20 dakikada tamamlanır. Uygulama sonrası enjeksiyon yapılan bölgelerde hafif kızarıklık ve hassasiyet oluşması son derece normaldir. Birkaç saat içerisinde oluşan yan etkiler ortadan kalkar. Hastalar uygulama sonrası günlük hayatlarına geri dönebilirler. İlk gün makyaj yapılmaması ve doğrudan güneş ışığına çıkılmaması önerilir.

İnnea aqua fiyatları ne kadardır?

İnneaAqua uygulamaları uygulayıcı hekimin tecrübesi ve konuma göre değişmektedir. Ürün kalitesini ispat etmiş diğer tüm mezoterapik ürünlere göre oldukça etkili bir ürün olduğu için size diğer mezoterapik ürünlerle karşılaştırılamayacak kadar pahalı gelebilir. Ancak ürünün temin edilme fiyatı uygulama fiyatını belirlediği için bu kaçınılmaz bir sonuçtur. İnneaAqua size çok uygun fiyata sunuluyorsa bir kez daha düşünmeli ve ürünün orjinalliğini sorgulamalısınız. Size uygulanan ürünün barkodlu etiketini vermeleri gerekir.

Kurtköy innea aqua, Tuzla innea aqua, Pendik İnnea aqua, Gebze inneaaqua, Darıca Innea aqua, Kaynarca İnnea aqua, Kartal İnneaaqua uygulamalarının fiyatları uygulama yapan merkezlere göre değişiklik gösterebilir.

Biyolojik Lifting Aşısı Nedir?

Innea Aqua; Sağlıklı ve genç bir cilt için nem dengesi çok önemlidir. Innea Aqua uygulaması uygulandığı bölgede (yüz, boyun, dekolte bölgesi ve eller) su tutucu özelliği ile nemlendirme sağlarken, elastikiyet arttırıcı etkisi ile de ciltte toparlanma elde etmemize yardımcı olur.

Ciltte gerginlik, sıkılaşma, nem artışı sağlayan ve cildin içine enjekte edildikten hemen sonra etki ederek biorevitalizasyonu başlatan Innea Aqua, iki farklı molekül ağırlığında saf hyalüronik asit ile bir disakkarid olan Trehaloz’dan oluşan dünyada ilk ve tek biolojik lifting özelliği sağlayan üründür.

Yüksek nemlendirme kapasitesi saf hyaluronik asit ve Trehaloz birlikteliğinden, kollajen sentezini uyarma etkisi de iki farklı konsantrasyon ve moleküler ağırlıkta hazırlanmış hyaluronik asit yapısından gelmektedir.

Innea Aqua Nasıl Uygulanır?

Yüzde işlem öncesinde tespit edilen 6 adet noktaya cilt altına yapılan bir uygulamadır. Kolay bir işlemdir ve hasta normal hayatına hemen devam eder.

Hemen her yaş grubuna uygulanabilen, ciltte sıkılaşma hatta lifting etkisi yaratan etkilerinin hızla ortaya çıktığını görebileceğiniz bir çeşit yeni nesil gençlik aşısıdır.

Özellikle yüz bölgesinde gerekli etkiyi sağlamak için 6 nokta tekniği şeklince uygulanır. Yüzünde sarkma ve elastikiyet kaybı olan ve tedavi için dolgu istemeyen kişiler için iyi bir seçenek oluşturur. Doğal bir görünüm sağlayarak hem ciltteki kırışıklıkları, hacim kayıplarını düzeltir hem de cilde nem verir.

Yüz, boyun, dekolte, eller gibi bölgelerde ihtiyaca göre 3-4 hafta aralarla 2-3 seans uygulamak ve yine cildin durumuna göre uygulanmadan elde edilen sonucun devamlılığını sağlamak üzere 6-8 ay aralıklarla tek enjeksiyon şeklinde uygulama önerilmektedir.

Inne Aqua genellikle ifting aşısı olarak bilinir. Kollajen ve elastin içermesi ,elastikiyetini artırması, sarkmış cildin sıkılığını geri kazanması için uygulanan bir işlemdir.İnneaAqua, hyaluronik asit ile Trehalozdan oluşan dünyada ilk ve tek biyolojik lifting olma özelliği taşımaktadır. Sağlıklı ve genç bir cilt için nem dengesi çok önemlidir. Yaşımız  ilerledikçe, vücudumuzda hyaluronik asit üretme yavaşlar ve hücrelerdeki su dengesi önemli ölçüde bozulur. Innea Aqua uygulandığı bölgede su tutucu özelliği ile nemlendirme sağlarken, elastikiyet artırıcı etkisi ile de cildin gençleşmesine yardımcı olur.

Innea Aqua (Biyolojik Lifting Aşısı) Nedir?

Düzenli olarak cilt bakım yaptırmak, cildin genç ve canlı kalabilmesi son derece önemli. Cildin temizlenmesi ve nemli kalması da bu noktada çok kritik bir etmen. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve biyolojik lifting aşısı olan Innea Aqua uygulaması ise cildin genç ve dinç kalmasına yardımcı olan Class III akreditasyonuna sahip bir biyolojik lifting aşısıdır.

İki farklı molekül ağırlığında saf hyaluronik asit ile disakkarit olan Trehaloz’dan oluşan bir ürün olan Innea Aqua, ciltte sıkılaşma, esneklik ve nem artışı sağlar.

Innea Aqua’nın Faydaları Nelerdir?

Innea Aqua’nın cilt için çok değerli faydaları var. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Ciltte gerginlik ve sıkılaşma
 • Ciltte nem artışı
 • Ciltteki elastikiyet kaybının önlenmesi
 • Doğal bir görünüm kazandırarak kırışıklıkların giderilmesi
 • Yara izlerinin iyileşmesinde büyük bir etki
 • Dolgu benzeri bir toparlanma
 • Uygulama sonrası hemen sosyal hayata dönebilme

Cildimiz zaman ilerledikçe yaş almanın etkisiyle daha çok bakıma ve müdahaleye ihtiyaç duyarken güzellik sektörü bu talebi en iyi ve doğru şekilde karşılamak için kuşkusuz ki her geçen gün daha da çok ve yoğun şekilde çalışıyor. İşte bu çalışmaların ürünlerinden biri de sizlere birazdan bahsedeceğimiz Innea Aqua veya bilinen bir diğer adıyla Biolifting aşısı.

Sağladığı doğal etki sayesinde biolifting aşısı / serumu olarak da adlandırılan Innea Gençlik Aşısı, tek bir uygulamada cilde pek çok avantajı bir arada sunan etkin bir işlemdir. Sıkılaşma, nem dengesinin korunması, gergin bir görünüm gibi cildin birçok ihtiyacını ortalama 5 dakikalık bir seansla karşılayan etkin biolifting aşısı Innea Aqua, sadece pratik uygulamasıyla değil aynı zamanda içeriğinde bulunan saf hyaluronik asit ve Trehaloz sayesinde de birçok gençlik serumundan / aşısından ayrılmaktadır.

Innea Aqua uygulaması iyileşme süresi gerektirmeyen pratik ve konforlu bir uygulamadır. Öyle ki uygulama öncesinde işlem alanına herhangi bir anestetik veya topikal krem dahi sürülmemektedir. Bu pratik ve konforun sağladığı bir diğer sonuç ise Innea Aqua uygulaması sonrasında hastaların rahatlıkla sosyal hayatlarına dönmeleri ve günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam etmeleridir.

Peki Innea Aqua Aşısını veya bir diğer adıyla Biolifting’i bu kadar benzersiz kılan nedir?

İlk ve en önemlisi tabii ki yukarıda da bahsettiğimiz gibi içeriğinde bulunan saf hyaluronik asit ve Trehaloz. Bu ikilinin bir arada bulunması InneaAqua aşısını benzersiz kılan etmenlerden biri. Bir diğeri ise kuşkusuz ki Hyaluronik asitin 2 değişik yani daha düşük yoğunluğu olan ve yüksek yoğunluğu olan molekül ağırlığı sayesinde hem hızlı bir nemlenme, hem de fibroblastların yüzey antijenlerinden retiküler kollajen tip 3 üretiminden sorumlu CD 44 antijenlerini tetikleyerek lifting etkisi yaratma özelliklerine sahip olmasıdır.

Innea Aqua uygulamasını diğer pek çok gençlik aşısı uygulamasından ayıran bir diğer özellik ise işlemin 6 nokta tekniği ile yapılıyor olmasıdır. Bu teknik sayesinde işlem cilde daha hızlı nüfuz ediyor ve etkinliğini daha kısa sürede gösteriyor.

Innea Aqua – Sonuçlar

 • Cildin yenilenme hücreleri olan fibroblast sayısını arttırır.
 • Kollajen liflerinin artışını destekleyerek cildin esnekliğini arttırır.
 • Gözle görülür sıkılaşma ve yenileme etkisi sağlar.
 • Yara izi ve yara iyileşmesinde etkilidir.
 • Yan etkisi düşük, konforlu bir uygulamadır.

innea Aqua Sorular:

1-İNNEA AQUA kaç seans uygulama gerektirir. İnnea aqua ortalama 2-3 seans 2 -3 hafta ara ile uygulanmaktadır.

2-İNNEAAQUA’nın etki süresi ne kadardır? Cildin ihtiyacına göre değişmekle birlikte yılda 1 veya 2 kür uygulanabilmektedir. Bu uygulama protokolü ile 1 yıl süre ile etkili olur.

3-İNEA AQUA hangi durumlarda kullanılır? İnneaaqua cildin tazelenmesi, sıkılaşması, esnekliğinin, neminin artması için ihtiyaç duyan herkese, hekim önereisi ile her mevsim uygulanabilir.

4-İNNEAAQUA hangi bögelere uygulanır? Yüz bölgesinde yanaklar, çene hattı, ağız çevresine, ayrıca boyun, dekolte, el bölgesine uygulanabilmektedir.

5-İNNEAAQUA yan etkisi var mıdır? İnnea aquanın bugüne kadar yapılan uygulamalarda kanıtlanmış br yan etkisi görülmemiştir.

6-İNNEAAQUA fiyatları nedir? Uygulama fiyatları cildin ihtiyacına ve seans sayısına göre farklılıklar gösterebilir. En güncel fiyat bilgisi için kliniğimiz ile iletişime geçeblirsiniz.

Daha Fazla Göster

Konuyla İlgili Sorularınız

Başa dön tuşu

Dr Fatih Hakan ÇAM sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et

Reklam Engelleyici Algılandı

Siteyi kullanabilmeniz için engelleyiciyi kaldırmalısınız.