Yaşlılarda Bypass Ameliyatı Riskli Mi?

sssYaşlı hastalarda bypass ameliyatı sırasında ve sonrasında komplikasyon görülme oranının daha yüksek olduğuna dikkat çeken Prof.Dr. İbrahim Bayar Çınar “Felç, böbrek ve solunum yetmezliği gibi komplikasyonların yanı sıra yaraların geç iyileştiği durumlarla da karşılaşılabiliyoruz.” dedi.

YAŞLILARDA KALP SAĞLIĞI ÖNEMLİ

Yaşlı hastalarda kalp sağlığını korumanın tek bir yolu olmadığına, erken teşhisin ise hayati önem taşıdığına dikkat çeken Prof.Dr. İbrahim Bayar Çınar şu önerilerde bulundu: “Özellikle 80 yaş ve üstü kişilerin sağlıklı beslenme programı uygulaması, şeker kontrolü yaptırması ve düzenli fiziksel aktivite yapmaya özen göstermesi gerek. Ve tabi ki düzenli checkup yaptırılması da şart! Özellikle karın, bel, sırt ve göğüs ağrısı şikayetinde mutlaka vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvurulmalı”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.