Nörodermatit

doktor oneri

Nörodermatit, duygusal veya “sinirsel” ne­denleri olduğu düşünülen kaşıntılı bir deri hastalığını tarif etmek amacıyla kullanılan genel bir terimdir.

Nörodermatit, duygusal veya “sinirsel” ne­denleri olduğu düşünülen kaşıntılı bir deri hastalığını tarif etmek amacıyla kullanılan genel bir terimdir. Atopik dermatit (bir egzema türü, aşırı hassas derinin tahriş olması) ve li­ken simplex kronik dermatit gibi derinin ka­lınlaşmasına neden olan hastalıklar, katkı yapan başka nedenleri de olabilmekle birlikte, sıklıkla bu başlık altında gruplandırılırlar.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.