SPECT BT sistemi: BrightView XCT

Nükleer Tıp Klinisyenleri için özel olarak geliştirilen BrightView XCT Sistemi, düşük doz, yüksek rezolüsyon ve yüksek görüntü kalitesinde çalışma yapmaya imkan sağlayan, Full Iterative Technology (FIT) teknolojisi içeren, dünyanın ilk ve tek Flat (Düz) Dedektör BT Teknolojisi ile üretilen Full Iterative Cone Beam BT’ye sahip, SPECT-BT Sistemi olarak ön plana çıkıyor. Volumetric SPECT-BT özelliğindeki BrigthtView XCT, BrightView gantrisinde X-Ray tüp ve Flat panel dedektörü, SPECT dedektörleri ile aynı planda birleştirerek (co-planar) görüntüleme, anatomik lokalizasyon ve atenüasyon düzeltmesi yapıyor. Gelişmiş Flat Panel X–Ray içeren, Cone Beam BT teknolojisi ile eşsiz entegrasyona sahip BrightView XCT, kısa sürede yüksek rezolüsyon, düşük dozlu çalışma imkanı sayesinde hastaya verilen önemi bir kez daha kanıtlıyor.

Philips’in 25. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi’nde tanıttığı bir diğer sistem ise IntelliSpace Portal (ISP) oldu. Radyologlar, Nükleer Tıp Uzmanları ve ilgili hekimler arasında her zaman ve her yerde koordineli çalışmayı kolaylaştıran ve ileri network özellikleriyle klinik teşhis sürecini hızlandıran ilk çok-amaçlı ve çok-kullanıcılı sistem olan ISP, diğer üretici firmaların sistemlerinden elde edilen imajları da destekleyen bir iş istasyonu olarak dikkat çekiyor.

Philips olarak klinik tedavi uzmanı ve hasta entegrasyonuyla beslenen Imaging 2.0 konsepti ile radyolojiye inovasyon ve verimlilik kazandırdıklarını, spesifik olarak hastaya odaklanan teknolojilerin yanı sıra; Radyologlar, Nükleer Tıp Uzmanları ve hekimler arasındaki iş birliğini kolaylaştıracak ileri seviye network araçlarıyla sağlık bakım alanında çığır açtıklarını ifade eden Philips Sağlık Türkiye Genel Müdürü Esen Tümer, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Imaging 2.0 da radyoloji bilimi için yeni bir dünya anlamına geliyor. Entegrasyonu ve ortak çalışmayı temel alan bu sistem, hasta odaklı yaklaşımı ve güvenliği ileri düzeylere taşıyarak klinik tedavi uzmanlarının bundan sadece birkaç yıl önce hayal bile edemeyeceği kolaylıklar sunuyor. Philips ile artık Radyologlar, Nükleer Tıp Uzmanları güvenilir teşhis koymak ve bunu meslektaşlarıyla tartışmak için birçok farklı kaynaktan aldıkları bilgileri birleştirebiliyor ve böylece klinik karar alma sürecinin merkezinde yer alabiliyorlar. Bu tür bir ortak çalışma ve entegrasyona, hasta güvenliği ve konforundaki önemli ilerlemelerin eklenmesi ve bütün bunların Radyologlar, Nükleer Tıp Uzmanlarına, mükemmel ekonomik avantajlar sağlayacak şekilde birleştirilmesi, görüntüleme alanında devrim yaratan bir konsept yarattı. Philips olarak misyon edindiğimiz ‘sağlık ve iyi yaşam’ konseptini tamamlayan ve hastaya verdiğimiz önemi bir kez daha vurgulayan bu sistem sayesinde görüntüleme alanında çağ atlattığımıza inanıyoruz.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.