Hasta Etmeyin Adamı! – Prof. Ahmet Rasim Küçükusta

Hasta Etmeyin Adamı kapak
Yazar: Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Yayınevi: Hayykitap - 238 Kategori: Acil Serisi 24 Türü: Sağlık Beslenme Birinci baskı: Kasım 2013 Sayfa sayısı: 208 Ebat: 13,5 x 19,5 cm Fiyatı: 14 TL ISBN: 978-605-5181-43-7 Barkod: 9786055181437

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta “Ambalajlı yalanlara son” diyor!

Hasta Etmeyin Adamı kapak
Yazar: Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta
Yayınevi: Hayykitap – 238
Kategori: Acil Serisi 24
Türü: Sağlık Beslenme
Birinci baskı: Kasım 2013
Sayfa sayısı: 208
Ebat: 13,5 x 19,5 cm
Fiyatı: 14 TL
ISBN: 978-605-5181-43-7
Barkod: 9786055181437

Hastalıklar artıyor. Gıda zannederek yiyip içtiklerimiz bizi daha çocuk yaşta zehirlemeye başlıyor.

Tıp ise üç maymunu oynuyor, duymuyor, görmüyor, uyarmıyor. Bugün tıbbın en büyük marifeti, “kontrole git bakalım, neren hastalanmış” demek. O büyük an gelip de hastalandığımızda büyük bir sevinçle üzerimize atılıyor. Testler, tahliller, MR’lar, ilaçlar, cihazlar, ameliyatlar… ‘Vahşi tıp’ ve ‘sağlıksız gıda endüstrisi’ ortak çıkarlar doğrultusunda adeta sırt sırta vermiş ‘müşteri’ bekliyor!

Allah’tan, modern tıbbın robotu olmamış, ‘şefkatli’ hekimlerimiz de var. Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta bu kitabında peynir ekmek gibi tükettiğimiz gündelik zehirleri ifşa ediyor. Margarin firmasıyla kol kola kampanya düzenleyen derneklerin ipliğini pazara çıkarıyor. İlaç ve gıda şirketlerinin adamı olmuş sözde otoritelerin kulağını çekiyor! Uluslararası tıp yayınlarını yakından takip eden yazar, dünyada neler olup bittiğini, çıkarmamız gereken dersleri de anlatıyor.

Prof. Küçükusta’ya göre esas marifet ‘koruyucu hekimlik’ olduğu zamanlardaki gibi sağlıklı yaşamamız ve hastalanmamamız. Bunun için de ambalajlı yalanları yutmamamız lazım!

[box type=”shadow” ]Kitabın Bölümleri

Birinci Bölüm: KİLO, VÜCUT KİTLE ENDEKSİ VE DİYETLER

İkinci Bölüm: ORUÇ, AÇLIK, BESLENME

Üçüncü Bölüm: SÜT, TEREYAĞI, YOĞURT, YUMURTA, TAVUK

Dördüncü Bölüm: ABUR CUBUR YİYECEKLER

Beşinci Bölüm: IVIR ZIVIR İÇECEKLER[/box]

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.