Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi

Kimyasal ilaçlar, aşılar ve kemoterapi bütün dünyada tartışılıyor artık. Kimi hastalara faydaları var, senelerdir uygulanmalarının gerekçesi de bu. Peki ya yan etkileri? Bazen yan etki çok daha büyük olabiliyor, hasta faydadan çok zarar görebiliyor. Oysa tıp biliminin düsturu neydi: Primum nihil nocere! Önce zarar vermeyeceksin!

Hastaya zarar vermeden tedavi etmenin yolu ise fitoterapi biliminden geçiyor. Bu bilim yetkin doktorların kontrolünde olduğu sürece, bitkisel ekstreler ve bitkisel ilaçlarla ağır yan etkilere maruz kalmadan iyileşmek mümkün. 20 yıllık klinik tecrübemle bitkilerin iyileştirici gücüne bizzat tanık oldum, binlerce hastayı tedavi ettim. Ağrıları nedeniyle ağlayarak, yürüyemeyecek halde gelip tam şifayla iyileşmiş romatizma hastaları; insülin kullanmayı bırakan diyabet hastaları ve vücudunda tümörden eser kalmamış kanser hastaları…

Bu kitapta kronik hastalıklarda en etkili kürleri ve savaş stratejilerini sizinle paylaştım. Hekimlik deneyimim bana insan vücudunun bir bütün olduğunu öğretti. Bu mucize yapıyı sadece pankreastan, sadece tümörden, sadece eklemden, birbirinden bağımsız küçük küçük parçalardan ibaretmiş gibi görürseniz yolunuzu kaybedersiniz. Esas olan hastanın bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, hayatında olumlu değişiklikler yapması için yönlendirmek, hastalıklarla savaşma kabiliyetini geri kazandırmaktır.

İnsanoğlu, dünya üzerinde 200 bin yıl boyunca ilaçsız yaşadı. Hastalıklardan korunmak ve hastalandığı zaman da iyileşebilmek için doğal tedavi yöntemlerine başvurdu. Ben ilaçsız yaşamın mümkün olduğunu söylüyorum. Ve iddia ediyorum, asıl zor ve acılı olan ilaçlı yaşam!

Kitabın Bölümleri

Alfabetik Hastalıklar Dizini

Kürler İçin Kullanım Kılavuzu

Birinci Bölüm: ÇAĞIMIZIN VEBASI DİYABET, ÇÖLYAK HASTALIĞI VE BUĞDAY
Diyabet ve Çölyak Kürleri
Diyabet ve Çölyak Hastalığında Beslenme

İkinci Bölüm: KÖTÜ HASTALIK
Kansere Karşı Koruyucu Kürler
Kanserde Beslenme

Üçüncü Bölüm: ROMATİZMAL HASTALIKLAR
Romatizma Orucu
Romatizma Kürleri

Dördüncü Bölüm: OZONTERAPİ

Beşinci Bölüm: PROBİYOTİKLER
Probiyotik Takviyesi İçin Probiyotik İçeren Tarifler

Altıncı Bölüm: AĞIR METAL ZEHİRLENMELERİ
Ağır Metalleri Vücuttan Atmak İçin Detoks Programı

Yedinci Bölüm: HASTALIKLARA KARŞI DİRENCİ ARTIRAN AKTAŞ ŞURUBU

Sekizinci Bölüm: KIŞ HASTALIKLARINDAN KORUYAN KÜRLER

Dokuzuncu Bölüm: GRİP SALGINLARI VE GRİP AŞISI

Onuncu Bölüm: ASTIM KÜRLERİ

Onbirinci Bölüm: TİROİD HASTALIKLARI İÇİN KÜRLER

Onikinci Bölüm: KEMİK ERİMESİ KÜRLERİ

Onüçüncü Bölüm: BÖBREK TAŞLARI İÇİN DOĞAL KÜRLER

Ondördüncü Bölüm: PROSTAT, SEDEF, EGZAMA VE SELÜLİT İÇİN KÜRLER

Dr. Ümit Aktaş kimdir?
Fitoterapi Uzmanı, M.Sc., PhD(C), Akupunktur Uzmanı, M.D.
Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü

1970 doğumlu olan Dr. Ümit Aktaş, Türkiye’de fitoterapi uzmanı olarak eğitim alan ilk tıp doktorlarından biridir. Tıp eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, akupunktur uzmanlık eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, fitoterapi yüksek lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamlamıştır. İstanbul’da kendi kliniğinde hasta kabul eden Dr. Ümit Aktaş, halen Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Dr. Ümit Aktaş’ın, daha önce Hayykitap’tan yayımlanan İlaçsız Yaşam isimli bir kitabı daha vardır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.