Kış Aylarında Ciltte Kurumayı Önlemek İçin

Kış aylarında artan soğuk ile çok çabuk gerilen ve çatlayan cilt daha özel bir bakım ister. Kışın mekanlar arası sıcaklık farkı da yine cildin zarar görmesine, ciltte kızarıklık ve pullanma oluşmasına neden olur. Kuru ve soğuk hava aynı zamanda cildin ihtiyacı olan nemi de azaltarak yüzün ve ellerin kurumasına yol açar.

[starlist]

  • Sağlıklı bir cilt için sıvı alımı çok önemlidir. Her gün düzenli tüketilen 2.5 litre sıvı cilt hücrelerinin içten su ile beslenmesini sağlayarak cilde ihtiyacı olan nemi verir.
  • Sıcak ortamlara içi su dolu kaseler koymak havadaki nem oranını artırarak cildin daha az kurumasını sağlar.
  • Banyodan sonra cilde nemlendirici krem uygulamak hem cildi ferahlatır hem de nemlendirir.

[/starlist]

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.