Çocuklarda Zehirli Yılan Isırıkları İlk yardım !

Eğer ısırık zehirli bir yılan nedeniyle olmuşsa ya da yılanın zehirli olup olmadığından emin değilseniz çocuğunuzu hemen hastaneye götürün. Burada zaman çok değerlidir. Eğer mümkünse hastaneyi önceden haberdar edin ki oraya gittiğinizde zehirin antidotu hazır olsun.

Çocuğunuzun nefes alışını ve nabzını kontrol edin. Eğer gerekiyorsa suni solunum ve kalp masajına başlayın, çocuk 1 yaşından küçükse (bkz. site Sayfası 54), eğer 1-8 yaş arasındaysa (bkz. site Sayfası 58), çocuk 8 yaşından büyükse (bkz. site Sayfası 62).

saglikdanisma hakkında 20408 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.