Çocuklarda Buzdan Kurtarma ve Suda Boğulma !

Eğer olanak varsa hemen acil ambulans yardımı isteyin.Buzdan kurtarma sonrasında eğer çocuğunuzun bilinci kapalıysa, eğer belirsiz bir süre boyunca su altında kalmışsa, vücut ısısı düşükse ya da herhangi bir endişeniz varsa acil ambulans yardımı isteyin aksi takdirde kendi doktorunuzu arayın.

Çocuğu kolunuzu uzatarak ya da herhangi bir şeyi uzatarak kurtarabilecek konumdayken buzun üstüne çıkmayın.Boğulmakta olan çocuğun size sarılmasına izin vermeyin çünkü sizi de aşağıya çekebilir.

Buzdan kurtarmada zaman çok önemlidir. Buzlu suya batmak çok çabuk vücut ısısında düşmeye neden olur.Eğer gerekiyorsa çocuk uzun süre buzlu suda kalmış olsa bile KPR’ye başlayın. Yardım gelene ya da çocuk kendi başına nefes almaya başlayana kadar KPR’ye devam edin.

saglikdanisma
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.