ülseratif kolit için bakım parası

eşim ülseratif kolit hastası ve tedavi görüyor doktorumuz profösör. hastaliğin ömür boyu tedavi göreceğini söyledi.peki biz bu hastaliktantan hastane heyetinden maaş için gecebilir miyiz. bakim parasi icin…

ülseratif kolit, barsakların mikrobik olmayan kronik (uzun dönem süren) bir hastalığıdır. Tedavisi sadece hastayı rahatlatmaya yöneliktir. Hastanın rahatsızlığı hafifletilir.

Doktorunuzun hastalığın ömür boyu devam edeceğini söylemesi tedavisinin net olmamasından kaynaklanıyor. Bu hastalık bir maluliyet oluşturmamaktadır. Dolayısıyla “maaş/bakım parası” gibi bir devlet desteği imaknı bulunmamaktadır. Doktorunuz size durumunuz hakkında daha detaylı bilgi verebilir.

ben daha oncede soru yazmistim ve bazi seyleri ek,emeyi unutmusum.ulseratif koli icin sakatlik tablosunda ust sindirim yolu bozukluklari ve kilonuzun yüzde onla yirmi altinda ise yuzde elli ve yetmis arasi bir oranla rapor alabilirsiniz diyor.ben sizden alacagim cevaba gore hareket edecegim.gözden iki kere üveyit geçirdi ve pisikolojik tedavi görüyor.(ankesite bozukluğu) yani bunlar etki edebilirmi ve benim sigortali calismam etki edermi(askari ucret) ve bir cocugumuz var.

Bu konuda verilecek karar raporu talep edeceğiniz hastaneyi bağlayacağı için hastane sağlık kurulunun görüşü önemlidir. Bir hastanın sağlığı hakkında kararı en az üç hekimli sağlık kurulu verir ve karar başka doktorların fikirlerini bağlamaz. Lütfen raporu talep edeceğiniz hastane sağlık kurulu ile görüşün.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.