Soru: Nefes Kesilmesi

logom3 hafta önce şiddetli öksürük problemim vardı. Dahiliyeye gittim ilaç kullanmaya başladım sonraları öksürürken nefesim kesilmeye başladı . Göğüs hastalıklarına gittim akciğer filmi kan tahlili ve solunum testi yaptılar sonuçlar iyi çıktı. Tekrar ilaç tedavisine başladım ama geçmedi. beni KBB bölümüne gönderdiler orada da bir sorun çıkmadı ama nefes kesilmelerim devam ediyor ve de kusma şikayetim başladı . Hangi bölüme başvurmalıyım bilemiyorum.

Cevaben:

Bir çok bölümü gezmişsiniz. Ancak bir bölümdeki tedaviniz bitmeden başka bölüme yönlendirilmişsiniz. Bu durumda yapmanız gereken aile hekiminize bilgi vermek ve gerekli takiplerinizin aile hekiminiz tarafından yapılmasını sağlamaktır.

Rahatsızlığınız muhtemelen mide – barsak sisteminden de kaynaklanıyor olabilir. Bunun için de ayrıca muayene edilmenizi öneririz. Hastayı bir bütün olarak görüp değerlendirmesi için aile hekimleri önemlidir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.