Sol gogus agrisi

2 aydir bodybuilding sporuyla ugrasiyordum En son antrenmandan sonra kalbimin ustunde surekli bir sıkısma gibi agri var yaklasik 3 gundur. Su an sporu biraktim. Agri arada omuzdada hissediliyor. Ne yapmaliyim?

Kalp üzerinde hissedilen ağrıları önemsemek gerekir. 2 aydır yapılan yoğun egzersizler kalp iş yükünü arttırmış olabilir. Kalpte beklenmeyen sorunlar oluşmuş olabilir. Sıkıntı kalp dışında basit bir kas ağrısından doku zedelenmesi veya bağ hasarına kadar değişen bir takım sorundan kaynaklanıyor olabilir.

Öncelikle aile hekiminize gidin. Yapacağı basit bir kaç fizik muayene ile sorunun kas-iskelet sisteminden kaynaklanıp kaynaklanmadığını ortaya koyar veya kalple ilgili bir anormalik varsa sizi kardiyoloğa yöndirecektir.

Dun sol gogusle ilgili agrimi belirtmistim. Soylediginiz.gibi aile hekimine gittim kalbimin saglikli attigini fakat yinede bir kardiyologa gitmemi soyledi bende gittim gerekli kontrolleri yaptirdim oda birseyim olmadigini soyledi ve oylece yolladi. Fakat yinede bir korku var agri hala devam ediyor.

Muhtemel kas kasılmasına bağlı ağrıdır. Ağrı kesicilerle geçiyorsa bir müddet doktorunuzun tavsiye edeceği bir ağrı kesici, kas gevşetici tabletler faydalı olabilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.