saç diplerinde ağrı

Ben yaklaşık 13 ay önce epidural sezaryan ile doğum yaptım..7-8 aydır özellikle başımın üst tarafında saç diplerimde bastırıldığı zaman artan  ağrılar oluyor. Hala emziriyorum. Bunun nedeni ne olabilir. çok endişeleniyorum. Beni bilgilendirir ve ne yapmam gerrektiğini söylerseniz çok sevinirim.

cevap:

Başınızın üst tarafındaki ağrı daha önce yapılan epidural anestezi nedeniyle kaynaklanmaz. ağrının saç diplerinde hissediliyor olması özel birişaret değildir. Ancak başağrısı olarak tanımlanabileceğiniz sorunun kaynağı ile ilgili olarak “nöroloji”  polikliniklerine müracaat edebilirsiniz. Burada ağrının kaynağı tespit edilerek gerekli tedaviniz planlanacaktır. Eğer nörolojik bir sıkıntı tespit edilemezse sizi gerekli şekilde yönlendireceklerdir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.