alerji + el tırnağının içini yiyen bir bakteri

sorum kendim ve babamla ilgili öncelikle babamın elinin parmak arası kızararak kaşınıyor acaba bu belirtiler hangi hastalığın işaretleridir. yaşı 57 çifçi sigara ve alkol kullanmıyor. benim sorum işe tırnağımı yiyen bir bakteri var nasıl bir ilaç tavsiye edersiniz. birde bende ülser var.yaklaşık 10 yıldır. acaba bunun dışa vurumu mudur?

cevap:

babanız ve sizde mantar enfeksiyonu mevcut olabilir. Her ikiside uzun süreli ciddi tedavi gerektirir. Tırnak mantarları için teferuatlı bir ilaç kullanım süreci vardır. İlaç tavsiyesi için doktorunuza başvurmalısınız. Size uygun olacak ilaçları sadece doktorunuz sizi muayene ettikten sonra önerebilir.

Bu hastalık ülserin sonucu oluşmuş bir hastalık olamaz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.